Data wydruku: 2021-07-25 08:36:38

Urząd Miasta Rzeszowa

e-mail: umrz@erzeszow.pl www: erzeszow.pl

Aktualności

XVI edycja Konkursu Lodołamacze

Baner kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze 2021
Baner kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze 2021
Plakat kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze 2021
Plakat kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze 2021

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze” propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Idea Konkursu ma zainteresować również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.

Konkurs przez te wszystkie lata pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji. Stał się marką, a statuetka Lodołamacza jest symbolem otwartości i zaangażowania. O tym, jak ważny jest to konkurs i jak dużo znaczy w nim udział i nagroda świadczą setki zgłoszeń w każdej edycji.

W ciągu 15 lat trwania Konkursu wzięło w nim udział ponad 3000 firm. Kapituły Konkursu przyznały 1450 nagród oraz 181 wyróżnień. Na temat Kampanii Lodołamacze powstało ponad 5000 publikacji w mediach ogólnopolskich, regionalnych i marketingowych.

Kandydaci powalczą o tytuł Lodołamacza 2021 w kategoriach:

  1. Zatrudnienie chronione
  2. Rehabilitacja społeczno-zawodowa
  3. Otwarty rynek pracy
  4. Instytucja
  5. Przyjazna przestrzeń
  6. Zdrowa firma
  7. Dziennikarz bez Barier

Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacz dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na zgłoszenia do konkursu organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2021 r.

Rozstrzygnięcia regionalne Konkursu odbędą się we wrześniu, natomiast Ogólnopolska Gala Lodołamacze 2021 - 7 października 2021 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs Lodołamacze 2021 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do Konkursu, wszystkie informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdują się na stronie internetowej Konkursu.