Data wydruku: 2021-04-10 21:01:00

umrzeszow

e-mail: umrz@erzeszow.pl www: erzeszow.pl

Aktualności

Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

Przebudowana zatoka autobusowa wraz z nową wiatą przy ul. Lisa-Kuli
Przebudowana zatoka autobusowa wraz z nową wiatą przy ul. Lisa-Kuli

W Rzeszowie trwa przebudowa zatok przystankowych oraz wymiana wiat. Rozstrzygnięty został przetarg na trzeci etap tej inwestycji. Zainteresowane realizacją tego przedsięwzięcia były cztery firmy. Ich oferty wahały się od 8,9 do nieco ponad 10,8 mln zł. Po analizie wybrana została oferta firmy z Przeworska, która za 8,9 mln zł zadanie wykona. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj co oznacza, że zwycięzca przetargu najpierw będzie musiał opracować dokumentację projektową a następnie ją wykonać. Będzie miał na to 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Podpisanie odbyć się ma kwietniu.

W ramach tej inwestycji, współfinansowanej z pieniędzy Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, przebudowanych zostanie 57 zatok autobusowych. Wymienione zostaną m.in. krawężniki zatok na wklęsłe oraz nawierzchnia - na trwałą, betonową. Dodatkowo zakupionych i zamontowanych zostanie 55 wiat przystankowych. Zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo oraz dostępność transportu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowe zatoki zostaną wybudowane m.in. przy ul. Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej, Rejtana i Krakowskiej.

logotypy programów funduszy europejskich