Data wydruku: 2021-03-03 15:47:04

umrzeszow

e-mail: www: erzeszow.pl

Aktualności

Zamknięcie odcinka ul. Siemieńskiego

Zamknięcie ul. Siemieńskiego
Zamknięcie ul. Siemieńskiego

Od 1 marca z ruchu wyłączony został odcinek ul. Siemieńskiego w Rzeszowie. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy.

W Rzeszowie trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat – przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części śródmieścia. Wartość tej inwestycji to prawie 50 mln zł, z czego duża cześć to dofinasowanie z Unii Europejskiej. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki.

Wykonawca inwestycji rozpoczął burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ul. Siemieńskiego i budowę nowej przeprawy. W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego jest wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie.

Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, muszą korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac odbywa się oznakowanym traktem biegnącym od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

W związku z trwającą inwestycją wprowadzono także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Zmianie uległy rozkłady jazdy linii nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. Gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii.