2017 r.

Studentka WSPiA Ambasadorem Deloitte

Żaneta Hus, studentka II roku studiów I stopnia na kierunku „Administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej została Ambasadorką Deloitte. Jest jednym z trzech studentów z Rzeszowa, którzy biorą udział w najnowszej edycji ogólnopolskiego projektu największej firmy doradczej na świecie. Studentka WSPiA przez najbliższy rok będzie reprezentować firmę Deloitte w środowisku studenckim.
 
Program Ambasador Deloitte działa od kilku lat. Co roku uczestniczy w nim kilkunastu studentów z różnych miasta akademickich. Studenci, którzy chcą zostać Ambasadorami Deloitte, uczestniczą w pełnym procesie rekrutacyjnym. Tylko najlepsi z nich zostają przedstawicielami firmy w danym mieście i Uczelni.
 
W najbliższym roku akademickim jednym z Ambasadorów Deloitte w Rzeszowie będzie Żaneta Hus, studentka II roku studiów I stopnia na kierunku „Administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. – Jest to dla mnie ogromne wyróżnienia i nagroda za ciężką pracę – tłumaczy Żaneta Hus. – O programie Ambasadorów dowiedziałam się podczas Targów Pracy w naszej Uczelni. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Deloitte, którzy zachęcali do współpracy z ich firmą. Postanowiłam spróbować swoich sił i udało się. Proces rekrutacji był dość długi i wymagający. Musiałam przygotować swoją prezentację i wykazać się działalnością w różnych dziedzinach – opowiada Żaneta Hus.
 
Studentka WSPiA dodaje, że bardzo pomocne podczas rekrutacji były doświadczenia zdobyte podczas studiów i działalności w organizacjach studenckich. – Od dłuższego czasu pracuję w Uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości. Mam również doświadczenie z działalności w Samorządzie Studenckim. Jestem także studenckim ambasadorem Fundacji DKMS. Teraz przede mną kolejne wyzwania związane z pracą na rzecz firmy Deloitte – tłumaczy Żaneta Hus.
 
Ambasador Deloitte to osoba, która reprezentuje firmę w środowisku studenckim. Jest łącznikiem między światem biznesu a światem nauki. Ambasador wciela się w rolę rekrut era i marketingowca. Odpowiada za informowanie studentów o bieżących akcjach rekrutacyjnych i innych działaniach firmy. Co roku do współpracy w ramach programu Ambasador zapraszanych jest kilkudziesięciu studentów.
 
Zadaniami studentów współpracujących z Deloitte jest m.in. informowanie o bieżących akcjach rekrutacyjnych i innych działaniach firmy oraz pośredniczenie w kontaktach pomiędzy firmą a uczelnią. Ambasador prowadzi także akcje promujące firmę i organizowane przez nią wydarzenia oraz uczestniczył w zjazdach specjalnych integracyjno-informacyjnych. Najważniejsze jest jednak utrzymywanie stałego kontaktu z działami HR i marketingu Deloitte oraz pomoc w poszukiwaniu pracowników pośród studentów danej Uczelni.
 
Jednak pełnienie funkcji Ambasadora, poza obowiązkami, oznacza dla studenta również szereg korzyści. – Podczas procesu rekrutacyjnego dowiedziałam się, że dzięki współpracy z Deloitte będę mogła m.in. poznać tę firmę od wewnątrz. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że już w czasie studiów zdobędę doświadczenie w kompleksowej organizacji projektów z obszarów HR i marketingu. Program, w którym będę uczestniczyć, daje mi także możliwość udział w Akademii Biznesu, szkoleniach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, oraz w zjazdach ambasadorów. To wszystko pozwoli mi jeszcze przed ukończeniem studiów zbudować mocne CV, które w przyszłości na pewno ułatwi poszukiwanie pracy – zaznacza Żaneta Hus.
 
Studentka WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej rozpocznie pracę jako Ambasador Deloitte w Rzeszowie na początku nowego roku akademickiego. Jej kadencja potrwa cały rok aż do września 2018 r.
 
Deloitte jest jedną z wiodących firm świadczących profesjonalne usługi doradcze w zakresie konsultingu, zarządzania ryzykiem, audytu, planowania podatkowego i finansowego. Biura Deloitte zlokalizowane są w ponad 140 krajach na całym świecie. W Polsce Deloitte posiada biura w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie oraz Szczecinie.
http://wspia.eu/
Żaneta Hus
Żaneta Hus