2017 r.

Konrad Dybaś, student Politechniki Rzeszowskiej srebrnym medalistą otwartych mistrzostw świata w Super Ball 2017

Od 20 do 26 sierpnia 2017 r. studenci Politechniki Rzeszowskiej Jaromir Poprawa i Konrad Dybaś brali udział w mistrzostwach świata we freestyle footballu SuperBall 2017 w Pradze.
 
Obaj reprezentanci rzeszowskiej uczelni walczyli z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Konrada Dybasia startującego w jednej z konkurencji challenge (zawodnicy mają określoną liczbę prób na wykonanie poszczególnych kombinacji, podczas których rośnie poziom trudności). Konkurencję wygrał Timur Alekseev z Rosji (doszedł do 14 rundy), a Konrad Dybaś (do 13 rundy), wykonując jedno combo z dwóch wymaganych w pierwszej próbie, uplasował się na 2. miejscu. Trzecie miejsce zajął Ars Klementev z Rosji. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy z Włoch i Brazylii. Znakomity występ studenta logistyki pozwolił mu na zdobycie tytułu Wicemistrza Świata Challenge w Freestyle Footballu.
 
Dotychczasowe osiągnięcia Konrada Dybasia: mistrzostwo Polski w kategorii stick three (2015 i 2016), pierwsze miejsce w Pucharze Polski – Freestival w Żerkowie w kategorii stick three i challenge (2015), czwarte miejsce w otwartych mistrzostwach świata SuperBall w Libercu w kategorii stick three (2014), pierwsze miejsce na Freestivalu Street Games w Grodzisku Mazowieckim w kategorii stick three (2017).
https://w.prz.edu.pl/
Konrad Dybaś, fot. Marian Misuakiewicz
Konrad Dybaś, fot. Marian Misuakiewicz