Współpraca Rzeszowa z miastami partnerskimi 2019

Współpraca z miastem Buffalo 2019

6 czerwca 2019

Artyści i pedagodzy z Nazareth College Rochester w stanie Nowy Jork byli gośćmi rzeszowskiego Ratusza 6 czerwca 2019 przy okazji uczestnictwa w Konkursie Moniuszkowskim odbywającym się w Filharmonii Podkarpackiej. Delegacja z USA spotkała się Pełnomocnikiem, Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. oświaty, opieki społecznej i osób niepełnosprawnych Panem Henrykiem Wolickim. Zespół wystąpił z kameralnym koncertem w rzeszowskim Ratuszu. To już kolejna wizyta Nazareth College Chambers Singers w Rzeszowie.

17-25 lipca 2019

W dniach 17-25 lipca 2019 roku odbył się XXIX Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. Podczas dwutygodniowych zajęć ponad 100 uczestników wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez grupę 13 nauczycieli – wolontariuszy z miasta partnerskiego Buffalo. Goście od lat aktywnie włączają się w udział w tym wydarzeniu. Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim i co roku gromadzą dużą liczbę młodzieży i dorosłych. Kurs Pomost jest najdłużej trwającym projektem we współpracy Rzeszowa z miastami partnerskimi.

19 – 21 lipca 

W odpowiedzi na zaproszenie komitetu organizacyjnego, delegacja Miasta Rzeszowa reprezentowana przez Zastępcę Prezydenta, Pana Andrzeja Gutkowskiego i Dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej, Panią Marzenę Furtak- Żebracką uczestniczyła w Kongresie 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii odbywającym się w dniach 19 – 21 lipca w Buffalo, USA. Wydarzenie integruje środowiska biznesowe z całego świata. Kongres to zbiór paneli na których poruszane są tematy dotyczące gospodarki, ekonomii, szkoleń czy rozwoju współpracy pomiędzy uniwersytetami. Przedstawiciele miasta spotkali się z reprezentantami wielu znaczących na świecie firm i organizacji.