Współpraca Rzeszowa z miastami partnerskimi 2019

Współpraca z miastem Bielefeld 2019

2 marca 2019 - 36. Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej Bielefeld

Turniej charytatywny dla miast partnerskich, odbywa się o roku w mieście Bielefeld. Zyski z turnieju przezywane są dla niepełnosprawnych dzieci z miasta Esteli w Nikaragui. W turnieju brała udział drużyna reprezentująca Rzeszów

3-7 lipca 2019 - Wymiana młodzieży z Zespołu Szkół Specjalistycznych UNICEF

W dniach 3-7 lipca 2019 roku przebywała w Bielefeldzie 20-osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. UNICEF w Rzeszowie wraz z opiekunami, która reprezentowała nasze miasto na Olimpiadzie Sportowej „Bethel Athletics”. Jest to sportowe wydarzenie na wzór Igrzysk Olimpijskich, organizowane przez Bethel – organizację, której głównym celem jest szeroko rozumiana pomoc socjalna, ze szczególnym naciskiem na pomoc ludziom niepełnosprawnym.

6-9 września 2019 - 16. Miejski Dzień „run & roll”

Delegacja z Rzeszowa reprezentowała miasto na corocznych zawodach „run & roll”, propagujących aktywny wypoczynek. Uczestnicy brali udział w biegu na 5 i 10 kilometrów.

5-6 października 2019 - 7. PKO Maraton Rzeszowski

Udział przedstawicieli z miasta Bielefeld w 7. PKO Maratonie Rzeszowskim. W maratonie brali również udział przedstawiciele z miast partnerskich Iwano-Frankiwsk oraz Nyiregyhazy.

7-11 października 2019 - Przyjazd uczniów ze Szkoły Mamre Patmos Schule w Bielefeldzie do Rzeszowa

Była to druga część projektu dofinansowana przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży. Uczniowie spędzili aktywnie czas wraz z kolegami z rzeszowskiego Zespołu Szkół im. UNICEF.