Współpraca Rzeszowa z miastami partnerskimi 2017

Współpraca z miastami partnerskimi na Ukrainie 2017

9-11 marca 2017

IV Międzynarodowy Podkarpacki Pianistyczny Konkurs Chopinowski dla Dzieci i Młodzieży organizowany jest co dwa lata przez Zespół Szkół Muzycznych Nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie. W tym roku udział wzięły dwie uczennice ze Szkoły Muzycznej w Łucku (Ukraina). Jedna z nich (6-latka) otrzymała wyróżnienie w swojej grupie wiekowej, a jako najmłodsza uczestniczka dodatkowo nagrodę pani dyrektor ZSM – ogromnego miśka.

22-25 czerwca 2017

W piątej edycji kulturalnego projektu „Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury” wzięły udział 4-osobowe delegacje z miast partnerskich na Ukrainie – Iwano-Frankowska, Lwowa i Łucka.

Rzeszów już po raz piąty był miejscem wydarzeń Europejskiego Stadionu Kultury odbywającego się w ramach festiwalu „Wschód Kultury”. Impreza ta jest jedną z największych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych. Od 22 do 25 czerwca w różnych punktach miasta odbywało się kilkadziesiąt imprez, m.in.: koncerty, wystawy, warsztaty aktorskie, konkursy, spotkania z twórcami, widowiska muzyczne. Celem tego przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń na polu kultury i pokazanie wspólnych korzeni kulturowych wschodnich regionów Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego. Wzięło w niej udział ponad 350 artystów z Polski, Ukrainy, Gruzji, Macedonii, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Litwy, Niemiec, Kazachstanu, Armenii. Przygotowanych zostało ponad 20 projektów i 38 różnorodnych wydarzeń z wyjątkowymi koncertami muzycznymi, spektaklami teatralnymi, seansami filmowymi, wystawami, warsztatami i spotkaniami ze znanymi artystami.

Podczas koncertu głównego na Stadionie Miejskim wystąpiła plejada polskich gwiazd, które wykonały specjalnie zaaranżowane utwory wspólnie z partnerami muzycznymi z Europy i świata.

22 listopada 2017

W II Polsko-Ukraińskim Forum Outsourcingu w Rzeszowie wzięły udział 4-osobowe delegacje z miast partnerskich na Ukrainie – Iwano-Frankowska, Lwowa i Łucka.
Forum skierowane było głównie do podmiotów polskich i ukraińskich, m.in. do dostawców nowoczesnych usług dla biznesu, szefów centrów typu SSC, agencji konsultingowych i doradczych, ekspertów inwestycyjnych sektora nowoczesnych usług dla biznesu, przedstawicieli mediów, agencji Real estate oraz firm rekrutacyjnych.

8-9 grudnia 2017

Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości Ekogala 2017 już po raz drugi odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa. Rzeszowskie Targi należą do największych tego typu imprez w Polsce i Europie Wschodniej. Głównym celem imprezy jest promocja żywności ekologicznej i produkcji rolniczej, a także popularyzacja ekologicznych rejonów turystycznych Podkarpacia, Polski i Europy. Uczestnictwo w Targach było także okazją do prezentacji działań ekologicznych, nawiązania współpracy gospodarczej i wymiany doświadczeń naszych miast partnerskich.

W tym roku w Targach wzięły udział miasta partnerskie z Ukrainy – Iwano-Frankowsk, Lwów i Łuck oraz dodatkowo przedstawiciele z miasta Chmielnicki.