Współpraca Rzeszowa z miastami partnerskimi 2016

Współpraca z miastem Lwów 2016

5 maja 2016

Na zaproszenie Konsulatu RP we Lwowie w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja wzięła udział 4-osobowa delegacja z Urzędu miasta Rzeszowa, z Zastępcą Prezydenta Miasta Rzeszowa Andrzejem Gutkowskim na czele.

23-26 czerwca 2016

Udział 4-osobowej delegacji w czwartej edycji kulturalnego projektu „Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury”.

2-4 września 2016

Rzeszów na V Festiwalu Partnerstwa we Lwowie – cyklicznej imprezie, organizowanej przez Konsulat Generalny RP we Lwowie – organizowanej przez Konsulat Generalny RP we Lwowie oraz władze Lwowa i obwodu lwowskiego. Od 2 do 4 września 2016 roku oficjalna delegacja Miasta Rzeszowa uczestniczyła w kolejnej edycji Festiwalu Partnerstwa we Lwowie. Wydarzenie skupiło polskie miasta oraz regiony partnerskie Lwowa i obwodu lwowskiego. Składało się ono z trzech filarów: politycznego, kulturalnego i turystycznego. Podczas Festiwalu odbyły się koncerty zespołów z Polski i Ukrainy – każde miasto i region przywozi swój zespół, toteż repertuar jest zróżnicowany. Natomiast oferta turystyczna miasta prezentowana była na stoisku promocyjnym, ustawionym na lwowskim Rynku. W tym roku Rzeszów promował się wspólnie ze wszystkimi działającymi w mieście uczelniami wyższymi – prezentowany był przede wszystkim potencjał Rzeszowa jako miasta akademickiego. Delegaci wzięli również udział w panelach dyskusyjnych, dotyczących zmian administracyjnych, partycypacji społecznej i marketingu.

27 listopada 2016

W ramach XX Jubileuszowych Dni Kultury Marynistycznej, w porozumieniu z lwowskim środowiskiem żeglarskim oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego na Ukrainie, został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerskich Drużyn Wodnych przy II LO w Rzeszowie koncert muzyki marynistycznej dla mieszkańców Lwowa. Propagujący kulturę, zwyczaje i obrzędy ludzi morza koncert pt. „Pieśni spod żagli – szanty we Lwowie”, z udziałem polskich zespołów: Stare Dzwony i Klang, wokalistów: Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej oraz ukraińskiego zespołu MIkluha Maklao, odbył się 27 listopada 2016 roku o godzinie 18:00 w klubie Dzyga we Lwowie. Dochód z koncertu został przekazany na remont zabytkowej łodzi kozackiej – czajki.

9-10 grudnia 2016

EKOGALA 2016 – Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości. W tym roku w Ekogali udział wzięli przedstawiciele Wydziału Turystyki Urzędu Miasta oraz przedsiębiorcy ze Lwowa.