Parki w Rzeszowie

Ogrody Bernardyńskie

Ogrody Bernardyńskie zostały oficjalnie oddane do użytku mieszkańców 23 czerwca 2013 roku. Realizacja inwestycji zajęła trzy lata. Swoją nazwą nawiązują do tych, które jeszcze przed wojną miały tu swoje miejsce. Teraz projektanci wkomponowali naturalną zieleń w otaczające je centrum miasta.

Zrealizowanie projektu wymagało sumy 30 mln zł. Na wykonanie estetycznych ogrodów udało się uzyskać dofinansowanie unijne (24 mln zł). Za otrzymaną w ramach wsparcia kwotę stworzono także centrum religijno-kulturowe.

W miejskiej oazie zieleni znajduje się kilka tysięcy roślin ozdobnych, alejki z ławkami, pergole oraz fontanna. Ogrody służą mieszkańcom Rzeszowa codziennie od godziny 7 do 21. Można w nich spokojnie usiąść na jednej z ławeczek, bądź też pospacerować wśród przepięknych kompozycji roślinnych. Na ich terenie zapewniono również bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Ogród składa się z wielu przecinających się ścieżek. W jego centralnym punkcie znajduje się oczko wodne z fontannami i wysepką na środku, gdzie postawiono ławki. Można do niej dojść czterema pomostami. W ogrodach dominują niskie rośliny.