2009 rok

Wybudowanie kompleksu boisk sportowych w Rzeszowie w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012"

W piątek, 29 maja 2009 r. odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu boisk sportowych, który powstał przy IV LO w Rzeszowie w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012. Uroczystego otwarcia dokonali Mirosław Drzewiecki, minister sportu i turystyki, Małgorzata Chomycz, wicewojewoda podkarpacki, Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, Jan Burek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, podkarpaccy parlamentarzyści oraz rzeszowscy radni.

„Rząd Donalda Tuska planował, że do 2012, czyli do roku kiedy będą rozgrywane u nas Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, powstanie 2012 takich jak to w Rzeszowie wielofunkcyjnych boisk. Jest lepiej, bo taką ilość boisk będziemy mieć w kraju w już przyszłym roku” - powiedział minister Drzewiecki.

Z kolei Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa zapowiedział, że jeszcze w tym roku w Rzeszowie zostaną wybudowane kolejne dwa boiska z programu Orlik, w Słocinie i na Staromieściu.

Minister Drzewiecki interesował się również pracami na budowie nowej hali sportowej przy IV LO. Koszt budowy hali to prawie 5 mln zł, będzie ona oddana do użytku pod koniec 2010 roku.

Prezydent Tadeusz Ferenc podzielił się z ministrem Drzewieckim informacjami nt. przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej i z możliwościami pozyskania dodatkowych pieniędzy na tę inwestycję z Ministerstwa Sportu i Turystyki. „Jest szansa na otrzymanie dofinansowania do przebudowy tego stadionu. W tej sprawie umówiłem się z ministrem na spotkanie na początku czerwca. Obecny rząd jest bardzo przychylny dla naszego miasta” – powiedział po spotkaniu Tadeusz Ferenc.

Orlik przy IV LO w Rzeszowie
Prezydent Rzeszowa i zaproszenie goście otwierają Orlika przy IV Liceum Ogólnokształcącym