2010 rok

Nowy Orlik na Słocinie

W obecności ministra sportu Adama Giersza, wiceministra sprawiedliwości Piotra Kluza, wicewojewody Małgorzaty Chomycz, marszałka Zygmunta Cholewińskiego, ks. Biskupa Kazimierza Górnego, europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej, władz miasta i radnych dokonano uroczystego otwarcia nowoczesnego kompleksu sportowego Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 5 na Słocinie.

Jest to już czwarty tego typu obiekt sportowy w Rzeszowie. Podobny kompleks sportowy jak ten, powstał również przy IV LO, a także przy szkołach podstawowych nr 13 na Staromieściu i 25 na Baranówce. Boiska ze sztuczną nawierzchnią zostały wybudowane również przy szkołach przy ul. Ptasiej, Orzeszkowej i Wyspiańskiego.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości. W całym kraju wybudowano 1 250 takich obiektów jak ten, na którym się znajdujemy. W samym województwie podkarpackim jest ich już kilkadziesiąt i będą przybywać nowe - powiedział minister Adam Giersz.

- Mam nadzieje, że dzięki wspaniałemu pomysłowi rządu, który zdecydował się na program budowy Orlików, na tych boiskach będą się rodzić talenty piłkarskie na miarę reprezentantów Polski - mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Na uroczystości otwarcia Orlika przemawia Prezydent Rzeszowa
Na uroczystości otwarcia Orlika przemawia Prezydent Rzeszowa
Uroczyste przecięcie wstęgi
Uroczyste przecięcie wstęgi
Goście wraz z uczniami słocińskiej szkoły
Goście wraz z uczniami słocińskiej szkoły