2012 rok

Wybudowano nowe lodowisko - Białego Orlika

Przy Szkole Podstawowej nr 25 na ul. Starzyńskiego działa nowe sztuczne lodowisko, tzw. Biały Orlik. Lodowisko ma wymiary 20 x 30 metrów i jest otoczone bandą o wysokości 1,2 metra. Obiekt jest oświetlony, a wokół niego ułożono gumowe chodniki i ławeczki. 

Tafla lodowiska jest mrożona za pomocą agregatu, dzięki czemu ze ślizgawki można korzystać nawet przy dodatniej temperaturze powietrza. Latem, po demontażu band, lodowisko zamieni się w kort tenisowy.

Budowa Białego Orlika została zaplanowana w dwóch etapach. Pierwszy etap, czyli budowa lodowiska, a także zakup agregatów chłodzących i maszyny do równania tafli lodu zakończył się pod koniec ubiegłego roku. Drugi etap - budowa zaplecza socjalno-magazynowego będzie realizowany wiosną przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji to 1,082 mln zł, z czego 300 tys. udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu, reszta pochodzi z budżetu miasta.

Białym Orlikiem zarządza Międzyszkolny Ośrodek Sportu, którego pracownicy pilnują porządku na obiekcie, a także zajmują się obsługą techniczną, m.in. równaniem tafli.

Biały orlik na rzeszowskiej Baranówce
Biały orlik na rzeszowskiej Baranówce