2014 rok

Wybudowany nowoczesny dirtpark na Podpromiu

15 września 2014 r. oddano do użytku znajdujący się w pobliżu hali sportowej na Podpromiu w Rzeszowie nowoczesny dirtpark, który będzie służył miłośnikom ekstremalnej jazdy na rowerze. Jego budowa pochłonęła ponad 250 tys. zł.

Nowy tor składa się z kilkunastu przeszkód przeznaczonych dla rowerzystów o różnym stopniu umiejętności. Dla poczatkujących przygotowano niższe przeszkody, na których rozwija się mniejsze prędkości i wykonuje się krótsze skoki. Natomiast kilkumetrowe wieże z drewnianymi rampami przygotowano dla profesjonalistów. Powstał również rezibox - przeszkoda obudowana dużym materacem, z miękkim podłożem, aby amortyzować skutki upadków oraz pump track - służący do rozpędzania się bez użycia pedałów.

Dirtpark jest częścią większej inwestycji, w skład której wchodzi także snowpark - miejsce, z którego będą korzystać miłośnicy ekstremalnej jazdy na deskach i nartach. Snowpark zostanie oddane do użytku na przełomie jesieni i zimy.

Zarówno dirtpark, jak i snowpark powstały z inicjatywy i w porozumieniu z młodymi ludzmi. Koncepcję dirtparku stworzył student Politechniki Rzeszowskiej Mateusz Organiściak, natomiast snowpark - rzeszowski radny Marcin Deręgowski.

Dirtpark na Podpromiu
Dirtpark na Podpromiu
Dirtpark na Podpromiu