2015 rok

Wybudowany nowy kompleks oświatowy przy ul. Bł. Karoliny

1 września Zespół Szkół Nr 7 przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie został oficjalnie oddany do użytku. Szkoła dla 700 uczniów kosztowała miasto ponad 32,5 mln zł.

Budowa Zespołu Szkół Nr 7 jest odpowiedzią na potrzeby Rzeszowa, któremu przybywa nowych mieszkańców. Kompleks przeznaczony jest dla ponad 700 uczniów i obejmuje 36 sal dydaktycznych dla 28 oddziałów (w tym: szkoła podstawowa dla ponad 450 uczniów – 21 sal dydaktycznych dla 18 oddziałów; gimnazjum dla ponad 150 uczniów – 15 sal dydaktycznych dla 10 oddziałów). Jest też wyposażony jest w niezbędną infrastrukturę: salę gimnastyczną o powierzchni 1060 m kw. z nawierzchnią sportową i trybunami dla 150 widzów, 3 boiska sportowe o łącznej powierzchni 2140 m kw. (dwa wielofunkcyjne i jedno do koszykówki), bieżnię 60 m i do skoku w dal, parking i dojazdy o łącznej powierzchni ponad 4,2 tys. m kw., w tym 78 miejsc parkingowych i 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych, plac zabaw „Radosna szkoła” oraz kuchnię przystosowaną do wydawania 400 posiłków.

Oficjalnie otwarcie ZS Nr 7 zostało połączone z wojewódzką inauguracją roku szkolnego, na która przybyło wielu gości: parlamentarzyści, marszałek województwa, wojewoda podkarpacka, dostojnicy kościelni, kurator oświaty, radni Miasta Rzeszowa, przedstawiciele służb mundurowych, biznesu, środowiska akademickiego, jak również dyrektorzy szkół i instytucji oświatowych oraz nauczyciele i wychowawcy.

Po oficjalnej części goście zwiedzili szkołę.

Kompleks oświatowy przy ul. Bł. Karoliny
Kompleks oświatowy przy ul. Bł. Karoliny