LII sesja Rady Miasta - 28 września 2021 r. (wtorek), godz. 8.30 na żywo

Sesja będzie prowadzona w sposób hybrydowy, tzn. część radnych będzie w niej uczestniczyć w sali sesyjnej Ratusza, a część  w trybie on-line. 

Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, powinni zgłosić ten zamiar Przewodniczącemu Rady i po uzyskaniu jego zgody, będą mogli skorzystać z przygotowanego w ratuszu stanowiska komputerowego.

2015 rok

Wybudowany nowy żłobek

We wtorek, 27 stycznia 2015 r. został oficjalnie otwarty nowy, ósmy już żłobek w Rzeszowie - „Karolinka” przy ul. Błogosławionej Karoliny. Osiedle Kotuli to jedno z najmłodszych osiedli w Rzeszowie i jedno z najliczniejszych. Mieszka tu ok. 7 tys. osób. Otwarcia przedszkola dokonali prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz biskup Jan Wątroba.

Żłobek „Karolinka” powstał w wyniku inwestycji finansowanych przez miasto oraz przy wsparciu ministerialnego programu „Maluch”. Na jego budowę pozyskano z tego programu kwotę prawie 3,3 mln zł. Ogółem na modernizację wszystkich rzeszowskich żłobków pozyskano z programu „Maluch” prawie 5,7 mln zł.

W latach 2004-2014 w Rzeszowie powstało 577 nowych miejsc w żłobkach, obecnie jest ich 1055. Opieką żłobkową objętych jest 16,7 % dzieci (średnia krajowa – 6,2 %). W rankingu „Miasta przyjazne dla młodych”, przeprowadzonym w lutym 2014 r. Rzeszów zajął pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby miejsc w żłobkach.

W roku 2014 na zapewnienie funkcjonowania żłobków publicznych miasto wydatkowało kwotę prawie 11,6 mln zł, w budżecie na 2015 r. przewidziano prawie 12,7 mln zł. Koszt utrzymania dziecka w żłobku w roku 2014 wyniósł 720 zł.

– Rzeszów mocno się rozwija, przybywa nam mieszkańców, rodzi się coraz więcej dzieci. W ub. roku po sąsiedzku oddaliśmy nowe przedszkole. Na wakacje chcemy skończyć budowę szkoły podstawowej i gimnazjum. Już myślimy o budowie kolejnego żłobka – mówił podczas otwarcia Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

– Cieszę się, że miasto myśli o młodych ludziach, którzy startują w dorosłe życie i stwarza im odpowiednie warunki – mówił bp Jan Wątroba.

Cała inwestycja, z drogą dojazdową i zagospodarowaniem terenu kosztowała ponad 5 mln zł. Budynek jest przewidziany dla 4 oddziałów, uczęszcza do niego 140 dzieci. Obiekt jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "DARMAR" z Rzeszowa.

Żłobek Karolinka na Osiedlu Przybyszówka
Żłobek Karolinka na Osiedlu Przybyszówka
Żłobek Karolinka na Osiedlu Przybyszówka
Żłobek Karolinka na Osiedlu Przybyszówka
Żłobek Karolinka na Osiedlu Przybyszówka
Żłobek Karolinka na Osiedlu Przybyszówka