XLII sesja Rady Miasta - 26 stycznia 2021 r. (wtorek), godz. 8.30 na żywo

Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, powinni zgłosić ten zamiar Przewodniczącemu Rady i po uzyskaniu jego zgody, będą mogli skorzystać z przygotowanego w Ratuszu stanowiska komputerowego.

Kalendarz imprez

Spotkanie online z Magdą Umer

start wydarzenia: 08 / 12 / 2020  |  koniec: 08 / 12 / 2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie online z Magdą Umer –  wykonawczynią poezji śpiewanej, reżyserką, dziennikarką.

8 grudnia 2020 r., godz. 18.00.

Prowadzenie spotkania – Adam Bienias.

Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/spotkanie-z-magda-umer/register 

Uwaga! 30 minut przed spotkaniem, zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie o spotkaniu autorskim z opcją „Dołącz teraz” – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania - do wyczerpania limitu uczestników.

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Organizację spotkania dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

Magda Umer – urodziła się w Warszawie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej droga twórcza rozpoczyna się w latach 60. w studenckich kabaretach. Artystka wszechstronna: przede wszystkim piosenkarka (i śpiewać chyba nie przestanie – opowiada: „Zapytałam kiedyś mojego pianistę Wojtka Borkowskiego, dlaczego nie mogę iść wreszcie na emeryturę, skoro śpiewam takie smutne piosenki, a Wojtek na to: «Bo twój smutek jest promienny»”), ale też reżyserka („Biała bluzka” z Krystyną Jandą, „Zimy żal” z Jeremim Przyborą), autorka recitali, tekstów i książek („Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką” z Marcinem Zaborskim, „Zły chłopiec” z Bogusławem Lindą, „Jak trwoga to do bloga 2008–2009” z Andrzejem Poniedzielskim), aktorka (Rachela w „Weselu” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza).

Redakcji madeinwm.pl powiedziała: „Młodość się buntuje, a starość się zgadza, że musi być różnie. Jeśli nie masz na coś wpływu, to walka z tym jest walką z wiatrakami. Najbardziej w sobie lubię, to że nie zazdroszczę młodości i nie ubolewam, że już wszystko za mną. Cieszę się, że los dał mi tak intensywne, ciekawe życie, że spotkałam tylu wspaniałych ludzi, przeżyłam cudowne rzeczy. Umiem za to dziękować każdego dnia i z największą przyjemnością patrzę na szczęście innych. Łapię chwilę wszystkimi zmysłami”.

Plakat spotkania online z Magdą Umer