XLII sesja Rady Miasta - 26 stycznia 2021 r. (wtorek), godz. 8.30 na żywo

Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, powinni zgłosić ten zamiar Przewodniczącemu Rady i po uzyskaniu jego zgody, będą mogli skorzystać z przygotowanego w Ratuszu stanowiska komputerowego.

Kalendarz imprez

Konkurs dla seniorów ONLINE

start wydarzenia: 30 / 11 / 2020  |  koniec: 30 / 11 / 2020

Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33a organizuje ciekawy konkurs dla seniorów działających w Klubie Miłośników Kultury, Literatury i Biblioteki.

Konkurs  "Wielki test wiedzy o Irenie i Władysławie Andersach” odbędzie się 30 listopada 2020 r. i będzie miał formę internetową.

Konkurs ma charakter edukacyjny i rozrywkowy oraz ma na celu:

- przybliżenie postaci Ireny Anders na pamiątkę jej 100. rocznicy urodzin oraz gen. Władysława Andersa w 50. rocznicę śmierci,
-  zapewnienie seniorom rozrywki i zdobycie dodatkowej wiedzy,
-  przypomnienie członkom Klubu o jego funkcjonowaniu i prowadzonej działalności (chociaż w innej formie) także w czasie zamknięcia Wypożyczalni z powodu pandemii,
-  zdobycie ciekawych nagród.

Każdy z uczestników otrzyma drogą e-mailową test z 25 pytaniami i dwoma wersjami odpowiedzi: prawidłowej i błędnej. Zadaniem uczestników będzie właściwe wybranie jednej z odpowiedzi (a lub b). Wszystkie 25 odpowiedzi należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres  : wg@wimbp.rzeszow.pl.

W konkursie przewidziano  8 nagród w postaci kart prezentowych do Empiku o wartości 50 zł każda. Otrzymają je te osoby, które zgromadzą najwięcej punktów podczas rozwiązywania zadań konkursowych i równocześnie najszybciej nadeślą odpowiedzi w dniu 30.11.2020 r. Maksymalnie można zdobyć 25 punktów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.