XLII sesja Rady Miasta - 26 stycznia 2021 r. (wtorek), godz. 8.30 na żywo

Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, powinni zgłosić ten zamiar Przewodniczącemu Rady i po uzyskaniu jego zgody, będą mogli skorzystać z przygotowanego w Ratuszu stanowiska komputerowego.

Kalendarz imprez

Spotkanie autorskie online z Renatą Piątkowską

start wydarzenia: 01 / 12 / 2020  |  koniec: 01 / 12 / 2020

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie autorskie ONLINE z Renatą Piątkowską - autorką książek dla dzieci „Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi…”.

1 grudnia 2020 r., godz. 9.30.

Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting : https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/spotkanie-autorskie-z-renata-piatkowska/register 

Uwaga! 30 minut przed spotkaniem, zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie o spotkaniu autorskim z opcją „Dołącz teraz” – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania – do wyczerpania limitu uczestników.

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Spotkanie zorganizowane w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki.

Renata Piątkowska – polska pisarka i jedna z najbardziej znanych współczesnych autorek publikacji przeznaczonych dla najmłodszych. Literaturą dziecięcą zajmuje się od dziecka. Jej ulubionymi autorkami są m. in. Astrid Lindgren i Tove Jansson. Zostając autorką książek dla dzieci, spełniła swoje marzenie z dzieciństwa.

Zadebiutowała zbiorem „Opowiadania dla przedszkolaków” (2004), kolejnymi z tej serii są „Opowiadania z piaskownicy” (2006) i „Piegowate opowiadania” (2010). Innymi, znanymi jej utworami są: „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Nie ma nudnych dni”, „Na wszystko jest sposób”, „Paluszki”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „Mruk: opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, „Zbój: opowiadania o koniach i konikach”, „Ciekawe co będzie jutro?”.

W 2012 r. została laureatką Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Wieloryb”, w 2016 otrzymała Order Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro. W 2018 r. cztery książki autorki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Plakat spotkania autorskiego z Renatą Piątkowską