Rzeszów dla Ukrainy

Aktualności

FENOMENY - wernisaż wystawy fotograficznej Jadwigi Przybylak oraz Jerzego Dobrzańskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy pn. "Fenomeny" Jagody Przybylak i Jerzego Dobrzańskiego, który odędzie się 14 stycznia 2022 r. (piątek) o godz. 18:00 w Galerii Niereczywistej w Rzeszowie.

Jagoda Przybylak - urodziła się w Warszawie w roku 1929, gdzie ukończyła studia architektoniczne na tamtejszej Politechnice. Od początku lat 80-tych mieszka naprzemiennie w Nowym Jorku i Warszawie. Na drugą połowę lat 60-tych przypada początek jej działalności artystycznej, którą zakwalifikować można do nurtu fotografii konceptualnej. Jej pierwszą ważną wystawą była "100 x siatka" w roku 1969. Od tamtego czasu nieprzerwanie zajmuje się ekploracją medium fotograficznego. Swoje prace wystawiała w wielu perstiżowych galeriach w Polsce i na całym świecie. Przez wiele lat współpracowała z Januszem Bąkowskim, Zbigniewem Dłubakiem oraz Krzysztofem Wodiczko.

Jerzy Dobrzański (ur. w Rzeszowie) – rzeźbiarz, projektant, absolwent warszawskiej ASP, stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej - stypendium w Pratt Institute w Nowym Jorku w 2012 roku oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne. Głównie autor rzeźb i obiektów w przestrzeni publicznej, która jest dla niego naturalnym polem ekspresji i ekspozycji artystycznej. Jego prace można zobaczyć w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, czeskiej Pradze czy Rehovot w Izraelu. Za swoje projekty otrzymał nagrody: Must Have na Łódź Design Festiwal w Łodzi czy Top Design Award na Arena Design w Poznaniu. Organizator i kurator wielu wystaw i wydarzeń artystycznych.

Ekspozycja potrwa do 2 lutego.

Wystawa została objęta patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.