LII sesja Rady Miasta - 28 września 2021 r. (wtorek), godz. 8.30 na żywo

Sesja będzie prowadzona w sposób hybrydowy, tzn. część radnych będzie w niej uczestniczyć w sali sesyjnej Ratusza, a część  w trybie on-line. 

Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, powinni zgłosić ten zamiar Przewodniczącemu Rady i po uzyskaniu jego zgody, będą mogli skorzystać z przygotowanego w ratuszu stanowiska komputerowego.

Aktualności

Wystartowało głosowanie do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022

10 września rozpoczęło się głosowanie na 99 projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Potrwa do 8 października.

Projekty pierwszej z kategorii (16 projektów) dotyczą budowy, modernizacji lub remontów infrastruktury miejskiej. Na ten cel zarezerwowano 4,1 mln zł.

Druga kategoria obejmuje 36 projektów (budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej), przeznaczono dla niej 3,2 mln zł, natomiast 800 tys. zł (47 projektów) trafi na zadania z trzeciej kategorii (działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym). Łącznie do podziału jest 8,2 mln zł (0,5 proc. wykonania wydatków budżetu Miasta Rzeszowa za 2020 rok).

Głosowanie potrwa do 8 października, a wyniki zostaną opublikowane 14 i 15 października. Wybrane przez mieszkańców projekty będą realizowane w 2022 roku.

Głosować na Rzeszowski Budżet Obywatelski mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Fakt zamieszkania trzeba potwierdzić w pisemnym oświadczeniem zawartym na karcie do głosowania.

Głosowanie przeprowadza się w formie:

  1. elektronicznej – za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl,
  2. papierowej – za pośrednictwem karty go głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u, bądź w punkcie do głosowania, wrzuconej osobiście do urny w punkcie do głosowania, po weryfikacji tożsamości osoby głosującej, przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Rzeszowa, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 

Uruchomiono 5 punktów do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 r., w których można głosować w formie papierowej w terminie od 10 września do dnia 8 października 2021 r., w godzinach pracy Urzędu Miasta Rzeszowa:

  • Kancelaria Ogólna Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1,
  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Handlowej NOWY ŚWIAT, ul. Krakowska 20,
  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Kulturalno-Handlowym MILLENIUM HALL, ul. Kopisto 1,
  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym PLAZA Rzeszów, Al. Rejtana 65,
  • Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii RZESZÓW, Al. Piłsudskiego 44.

Ponadto, w 2 punktach do głosowania, w których można głosować w formie papierowej można uzyskać również wsparcie w głosowaniu w formie elektronicznej. Punkty będą czynne w godzinach pracy urzędu:

  • Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 15,
  • Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Okrzei 1.

Głosowanie oraz pełna lista projektów dostępna jest na stronie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Panorama miasta, fot. Tadeusz Poźniak
Panorama miasta, fot. Tadeusz Poźniak