Aktualności

Rzeszów jako pierwszy wybuduje mieszkania z rządowego programu Mieszkanie Plus

3 września Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podpisał umowę z prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiejem Druzińskim w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Jego efektem ma być wybudowanie w Rzeszowie 850 mieszkań o średniej powierzchni 52 m kw. Inwestycja powstanie na os. Przybyszówka II przy ul. Słoneczny Stok. Na tę inwestycję władze Rzeszowa przeznaczyły na rzecz Krajowego Zasobu Nieruchomości działkę o powierzchni 20 ha pod zabudowę mieszkaniową.

Budowa mieszkań ma zostać zrealizowana w przeciągu dwóch lat przez spółkę celową utworzoną przez KZN i Miasto Rzeszów. Będzie to inwestycja adresowana do osób, które nie mają mieszkania, nie stać ich na kupno nowego od dewelopera, a także nie mają zdolności kredytowej.

W uroczystości uczestniczyli również: wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, Marcin Warchoł sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Ewa Leniart wojewoda podkarpacki oraz Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego.

Podczas konferencji prasowej wicepremier wyjaśniła, na jakich zasadach będzie można korzystać z mieszkań, które powstaną w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Ci, którzy będą chcieli z nich skorzystać, będą wnosić opłatę założycielską w wysokości 10% wartości mieszkania i po 25 latach będą mogli skorzystać z wakacji czynszowych, czyli radykalnie obniżyć czynsz, albo stać się właścicielami tych mieszkań.

Obecny na konferencji prasowej Marcin Warchoł dziękował wicepremier Emilewicz za to, że właśnie w Rzeszowie powstaje pierwsza inwestycja mieszkaniowa z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa, natomiast prezydent Ferenc chwalił bardzo dobrą współpracę z polskim rządem, który pomaga Rzeszowowi przekazując pieniądze na wiele inwestycji.

Spotkanie w rzeszowskim ratuszu
Spotkanie w rzeszowskim ratuszu
Wicepremier Jadwiga Emilewicz wpisuje się do księgi pamiątkowej
Konferencja prasowa przed rzeszowskim ratuszem