Aktualności

Powstaje gra historyczna "The Crown – Korona Rzeczpospolitej"

W związku z zaistniałą sytuacją, Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich Jan Lubomirski – Lanckoroński podjął decyzję o przedpremierowym udostępnieniem graczom gry The Crown – Korona Rzeczpospolitej, w którą można zagrać za darmo!

Jest to pierwsza gra przeglądarkowa typu MMO – RPG która została w pełni osadzona w realiach nowożytnej Rzeczpospolitej. Jej pomysłodawca – Jan Lubomirski – Lanckoroński, od dwóch lat osobiście nadzoruje postępy i prace nad grą.

Każdy, kto założy sobie konto w the Crown – Korona Rzeczpospolitej ma do wyboru kilka narodowości postaci, między innymi: Koroniarza, Litwina, Kozaka. Gracze będą mieli wiele zadań i możliwości takich jak: stawianie budynków, realizowanie questów, pojedynki, czy obrona Ojczyzny podczas cotygodniowych wyzwań. Na bieżąco będą prowadzone rankingi graczy, co pozwoli by jeden z nich – najsilniejszy – zasiadł na tronie Rzeczpospolitej. Gra jest skonstruowana tak, by każda decyzja podejmowana przez gracza miała znaczenie strategiczne i wpływała na jego dalsze losy.

Każdy gracz będzie otrzymywał powiadomienia o aktualnych wydarzeniach historycznych z Rzeczpospolitej i ze świata. Znaczna część ciekawostek jest opatrzona grafikami nawiązującymi do danego wydarzenia, co ma na celu zwrócenie uwagi gracza, jak i też zapewnia mu obcowanie ze sztuką. Poza tym poznaje realia dawnej Rzeczpospolitej, mapę kraju z najważniejszymi miastami, poznaje też język, zawierający wiele staropolskich archaizmów. Czas gry dodatkowo będzie umilała muzyka przypominająca dworską, barokową melodię.

Ogromnym walorem oraz jedną z największych atrakcji gry jest możliwość spotkania z bohaterami Trylogii Henryka Sienkiewicza. W wykonaniu wielu zadań nieoceniona może okazać się pomoc Pana Zagłoby. Gracz będzie mógł poznać także Andrzeja Kmicica, Longinusa Podbipiętę czy walecznego rycerza Michała Wołodyjowskiego. Stanie także przed zadaniem uwolnienia porwanej przez Kozaków szlachcianki. Spotka wówczas na swej drodze samego Bohuna i Chmielnickiego.

Korona Rzeczpospolitej zainspiruje wielu, szczególnie młodych odbiorców, do pogłębienia wiedzy historycznej, zapoznania się z wielkimi bitwami XVII wieku, sylwetkami królów, dowódców, a może nawet do przeczytania Trylogii Sienkiewicza. Czas domowej kwarantanny niewątpliwie sprzyja nadrobieniu literackich i filmowych zaległości. The Crown – Korona Rzeczpospolitej może stać się kolejną ciekawą alternatywą na owocne spędzenie czasu w domu.

Obecna przedpremiera jest skierowana wyłącznie do osób posługujących się językiem polskim, w którym powstała pierwsza wersja gry. Docelowo zostanie przetłumaczona na język angielski, ukraiński i turecki. Celem jest, aby dotarła do narodów dawnej Rzeczpospolitej, a więc do Litwinów, Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy. Pojawiło się tez niemałe zainteresowanie ze strony tureckich internautów.

Link do gry: https://thecrowngame.com/

Gra The Crown ? Korona Rzeczpospolitej